Cremona Musica 2018

Mondomusica je připravena pro nejlepší italské a zahraniční výrobce houslí, kytar, pián atd. na veletrhu strunných nástrojů No.1 na světě

Všechno je připraveno pro zahájení další ročníku Mondomusica 2018,  součásti Cremona Musica, věnované zejména strunným nástrojům. Cremona, světové hlavní město strunných nástrojů a rodiště světoznámého A. Stradivariho, přivítá od 28. do 30. září stovky výrobců houslí, kytar, pián ... a také výrobce příslušenství pro ně ze 30 zemí, kteří představí poslední novinky v tomto odvětví.    

Tradiční "Red Room" bude hostit prestižní nástroje vyrobené italskými vystavovateli.    

Letošní Mondomusica nabízí velmi bohatý program plný koncertů, mistrovských kurzů, prezentací a konferencí s velkými italskými i mezinárodními umělci, včetně mezinárodně uznávaných houslistů a violistů Maxima Vengerova, Marata Bisengalieva, Julie Berinské, I musici di Parma, Brad Repp  (vystoupí v hudebním kabaretu společně s klavíristou Aldo Gentileschi v rámci Duo Baldo). Mondomusica také představí Grand Finale soutěže GEWA Young Contest, která se věnuje především mladým hudebníkům.    

Profesoři konzervatoře Istituto Monteverdi budou protagonisty  Monteverdiho dne, což je zvláštní událost, kterou Cremona Musica věnuje konzervatoři Cremonese. V sobotu 29. března uspořádají Francesco Fiore, Laura Gorna, Silvia Chiesa a Giovanni Bellucci semináře pro violu, housle, violoncello a klavír a následně závěrečný koncert studentů konzervatoře.    

K dispozici budou také prezentace knih a speciálních projektů pro houslový sektor:    Syusy Blady představí svou knihu "Země 100 houslí", Danilo Rossi představí spolu s Mario Brunellem "24 giorni di studi" pro violu. Bruno Giuranna představí světový kongres ESTA, který se bude konat v květnu 2019 v Cremoně.    

To jsou jen některé z událostí, které se uskuteční ve výstavním centru Cremona. Kompletní program je dostupný online!    

Cremona Musica je celosvětově známá jako nejvýznamnější výstava špičkových hudebních nástrojů na světě, což je jedinečná událost, která přitahuje do Stradivariho rodného města více než 17 000 návštěvníků z celého světa (údaje z roku 2017). S více než 160 doprovodnými akcemi je Cremona Musica neopakovatelnou událostí jak pro hudební profesionály, tak pro milovníky hudby!    

A díky CzechTrade se zde poprvé účastní Česká republika a jsme hrdí na to, že Janicek PICKS, s.r.o. může být součástí národního výstavního stánku v Hlavní hale (Pavilon 2), stánek 236. 

Navštivte nás v Cremoně na CREMONA MUSICA ve dnech 28. - 30. září.    

Jste vítání, tak přijďte pobejt. Ať to Trsá. Protože "TRSÁTKA D-GriP, TA DRŽÍ SE NEJLÍP" 

https://www.youtube.com/channel/UCRonWJVNkYRIj4XduImLKYg?http%3A%2F%2Fwww.cremonamusica.com%2F%3Futm_source=google%2Cnewsletter&utm_medium=email